spotkanie wokół notesów do czytania „Żydowscy obywatele Krakowa" Muzeum POLIN

Data publikacji: 20 października 2020

Wydawnictwo EMG wraz z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na spotkanie wokół notesów do czytania z serii „Żydowscy obywatele Krakowa” – „Kuchnia i kultura” i „Sztuka i kultura”. Irek Grin i Łukasz Wojtusik podczas spotkania online porozmawiają o wpływie żydowskich tradycji kulinarnych na życie społeczne Krakowa do 1939 roku. Spotkanie odbędzie się we wtorek 27 października o godz. 19.30 na Facebooku Muzeum POLIN (https://www.facebook.com/polinmuseum). Grin i Wojtusik zaproszą nas nie tylko do rozmowy o kuchni żydowskiej, o rodzinnych przepisach kulinarnych, ale także – a może przede wszystkim – zabiorą nas na swoisty spacer po przedwojennych krakowskich restauracjach, prowadzonych przez Żydów.

 

Irek Grin - pisarz, menedżer kultury. Twórca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław i Bruno Schulz. Festiwal. Wydawca w krakowskim wydawnictwie EMG. Były kurator literacki Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, koordynator obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO. Juror Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS (2017-2018). Dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury. Przewodniczący Rady Fundacji Olgi Tokarczuk.

Łukasz Wojtusik – dziennikarz kulturalny radia TOK FM, szef krakowskiej redakcji Grupy Radiowej Agory. Autor

wielu rozmów z przedstawicielami kultury i sztuki. Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Doktorant na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor książki-rozmów z ojcem Leonem Knabitem Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko (2016) oraz współautor z Piotrem Żyłką i Grzegorzem Kramerem książki Łobuzy. Grzesznicy mile widziani (2018).

 

Szczegółowe informacje o naszych notesach znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Informacja o spotkaniu na stronie Muzeum.

 

Udostępnij

 POWRÓT