Spotkanie z Aleksandrą Zawadzką-Glinką, autorką „Zamieszka(ł) ze mną kot”

Data publikacji: 25 października 2022

Spotkanie odbyło się w piątek 7 października 2022 roku o godz. 18.00 w Muzeum Manggha jako część Festiwalu „Ktoś, nie coś”.
Książkę najlepiej opisują słowa pierwszego czytelnika i pierwszej czytelniczki:
Już miałem ochotę napisać, że ta książka jest swego rodzaju instrukcją obsługi i powinna być dołączana do każdego kota, którego przygarniamy, ale byłoby to wbrew idei przyświecającej Autorce. Instrukcje obsługi mogą być dołączane do urządzeń, rzeczy, przedmiotów, a Aleksandra Zawadzka-Glinka przekonuje nas, że koty nie są rzeczami. Ta publikacja pozwala poznać, kim, a nie czym, jest kot. Także – a może przede wszystkim – Twój kot, Czytelniku i Czytelniczko.
Michał Rusinek
Miłość do kotów, która emanuje z każdego zdania tej książki, oraz poczucie humoru Autorki sprawiają, że „Zamieszka(ł) ze mną kot” czyta się z prawdziwą przyjemnością. Ola Zawadzka-Glinka, behawiorystka z olbrzymim doświadczeniem, posiada niewątpliwie umiejętność mówienia o ważnych sprawach w jasny i zrozumiały dla wszystkich sposób. Sama – niczym kot – chadza własnymi drogami, odkrywając przed nami tajniki kociego behawioryzmu. Pozostaje więc cieszyć się, że zabiera wszystkich kociarzy w tę fascynującą podróż.
To obowiązkowa pozycja dla tych, którzy już dzielą swoje życie z kotem lub dopiero mają taki zamiar. Gorąco polecam.
Beata Leszczyńska, prezeska Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE
Książka Zamieszka(ł) ze mną kot Aleksandry Zawadzkiej-Glinki jest drugim tomem serii „Ktoś, nie coś” i została zilustrowana kocimi pastelami Ewy Mańkowskiej.
Partner wydania: Fundacja im. Tislowitzów
Patronat: Festiwal Ktoś, nie coś
 
 
 
 

Udostępnij

 POWRÓT