Świąteczne promocje

Data publikacji: 26 listopada 2020

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim święta, więc i okazje do sprawienia prezentu swoim najbliższym (a może i sobie samemu?). A cóż może być lepszym prezentem od dobrej książki? Dlatego przygotowaliśmy dla Was różnorodne świąteczne promocje – od kryminałów, przez literaturę popularno-naukową, po poezję! Na naszej liście znalazło się pięć pozycji, wszystkie obowiązuje zniżka 50%. Jeśli jesteście zainteresowani książkami spoza tej listy, kupując jakiekolwiek 3 pozycje, zapewniamy wysyłkę gratis. Promocje obowiązują w dniach 1-31 grudnia 2020. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@wydawnictwoemg.pl.

1. Pierwsza nasza propozycja to klasyczny chandlerowski kryminał: Diabeł w błękitnej sukience Waltera Mosleya. Jest to ubrana w kostium kryminału noir niezwykle osobista opowieść o jazzującej Ameryce lat czterdziestych, snuta z perspektywy „czarnucha”. To także hołd złożony literaturze noir, Raymondowi Chandlerowi i Dashiellowi Hammettowi. Hołd przewrotny, gdyż uzupełniający tradycję czarnego kryminału o dobitnie artykułowane wątki społeczne i rasowe.

2. Na naszej liście znajdziecie również kryminał, którego akcja dzieje się w Izraelu. Batya Gur w swojej książce Morderstwo w szabatowy poranek opowiada historię śledztwa inspektora Michaela Ochajona: terapeutka Ewa Neidorff zostaje znaleziona martwa w swoim gabinecie w siedzibie Izraelskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. By odnaleźć mordercę, inspektor musi poznać środowisko jerozolimskich psychoanalityków, skomplikowane procedury terapeutyczne, świat tajemnic lekarskich i problemy pacjentów. Żmudne śledztwo staje się równie skomplikowane i niejednoznaczne jak hermetyczne relacje pacjent – psychiatra. I jak ulice Jerozolimy.

3. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie czytał, warto sięgnąć po pierwszy polski kryminał gejowski autorstwa Edwarda Pasewicza Śmierć w darkroomie! Listopad 2005. Poznań. Policja rozpędza nielegalną Paradę Równości. W manifie uczestniczy młody gej – Igor. Podobnie jak wielu innych, zostaje przewieziony na przesłuchanie. Ciało Igora znajdą tego dnia w darkroomie jednej z gejowskich knajp w centrum miasta. Kiedy śledztwo zostaje umorzone, komisarz Marcin Zielony przyjeżdża do Poznania. Zamierza odnaleźć mordercę brata…

4. Jeśli macie ochotę na coś z półki popularno-naukowej, polecamy Słownik polskich autorów literatury kryminalnej. Słownik zawiera 254 biogramy polskich pisarzy kryminałów w dużej części ilustrowane zdjęciami. To próba uporządkowania wiedzy na temat autorów najmodniejszych obecnie gatunków literackich w Polsce: kryminału, thrillera i sensacji. To również podsumowanie długiej drogi, jaką przebył polski kryminał – od brukowej literatury Międzywojnia, przez powieść milicyjną na współczesnym kryminale retro kończąc.

5. Ostatnią pozycją na naszej świątecznej liście są Wiersze zebrane Juana Gelmana. Jest to pierwsza i jedyna polska publikacja wierszy niezwykłego argentyńskiego poety.

Udostępnij

 POWRÓT