Warsztaty "Klasy Alef" na Festiwalu Kultury Żydowskiej

Data publikacji: 22 czerwca 2019

22 czerwca w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej Kraków 2019 odbędą się warsztaty opierające się na książce autorstwa Esther Streit-Wurzel "Klasa Alef". Warsztaty prowadzić będzie nauczyciel liceum - Paweł Rogala.
22 czerwca (sobota) w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej Kraków 2019 odbędą się warsztaty opierające się na książce autorstwa Esther Streit-Wurzel "Klasa Alef". Warsztaty prowadzić będzie nauczyciel liceum - Paweł Rogala. Zaczynamy o godz. 15:00 w namiocie Festiwalu Kultury Żydowskiej na rogu ul. Józefa i ul. Wąskiej.
 
Na warsztatach porozmawiamy o szkole na pustyni i jej życiu codziennym. Przyjrzymy się też istotnym różnicom, które są nieoczywiste i bardzo zaskakujące. Uczniowskie samostanowienie, samorząd który ma realną władzę, uczniowie, którzy kształtują nauczycielskie postawy i są z nauczycielami na „ty”. Jaka jest recepta na szkołę idealną?
 
Warsztaty literackie są przeznaczone dla młodzieży (13+). Liczba miejsc jest ograniczona, bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie FKŻ. Więcej informacji na stronie festiwalu: https://bit.ly/2MFXUH6. 
 
Książka "Klasa Alef" wśród setek utworów została uznana jako najbardziej „izraelska powieść”, jaka powstała w ciągu sześćdziesięciu lat istnienia Państwa Izrael.
 
Książka Esther Streit-Wurzel uczy, że są takie wartości, dla których warto się buntować i podejmować ryzykowne decyzje. To opowieść o miłości, śmierci, tęsknocie, samotności i radości, o tym, że dzięki przyjaźni można pokonać smutek i zobaczyć coś poza samym sobą: skomplikowanym i nastoletnim bytem. To także niezwykła podróż do pięknego Izraela z jego fascynującą dziką przyrodą – na pustynię, do gajów pomarańczowych i eukaliptusowych – oraz nauka o żydowskich świętach i o tym, że solidarność to jedna z najwyżej cenionych cech w tej społeczności.

Udostępnij

 POWRÓT

KSIĄŻKA:

NOWOŚĆ

Klasa Alef

Esther Streit-Wurzel

Wydawnictwo EMG przedstawia pierwszy tom nowej serii: izraelską powieść obyczajową dla młodzieży pt. "Klasa Alef" autorstwa Esther Streit-Wurzel...